Hörnstenar 90-Grader Canyon Ledge - Cape Cod Grey

1 589,00 kr

(1 589,00 kr Per Kvm)

Inkl. moms

90-graders ytterhörnsten anpassad för Canyon Ledge i färg Cape Cod Grey. Säljs per lpm (bygghöjd). Stenen har en lång och en kort sida, och levereras i en mix av olika storlekar/form/nyanser. Tjocklek i snitt 50-60 mm. För montage utan fog åtgår ca 20% mer. Hörnstenar är viktiga då dessa skapar tyngd och tjocklek till det färdiga objektet.

Antal
I Lager

  • Säker betalning med Svea Checkout Säker betalning med Svea Checkout
  • Lämnar vårt lager inom en vecka. Spårbar frakt Lämnar vårt lager inom en vecka. Spårbar frakt
  • 14 dagars returrätt enligt konsumentköplagen 14 dagars returrätt enligt konsumentköplagen
  • Handla nu - Betala i September! Erbjudande i kassan när du checkar ut Handla nu - Betala i September! Erbjudande i kassan när du checkar ut

Vår mest ”Skandinaviska” sten. Har ett utseende och känsla som stämmer väl överens med vår Svenska natursten,med storlekar upp till 60-65 cm i längd. Denna stensort är avsedd för fogning med murbruk B. Här i färgmixen ”Grey Quartzite” med tydligt släktskap till grå granit.

Du kanske också gillar

Registrera nytt konto

Har du redan ett konto?
Logga in istället eller Återställ lösenord